• Francuska Akademia Młodego Inżyniera

•

We wtorek 1 października nasi uczniowie Janek Babout i Mateusz Cieślak uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej IFE.

Powodem tego zaszczytu jest udział tych uczniów w projekcie Francuska Akademia Młodego Inżyniera zainicjowanym przez Politechnikę Łódzką,  Ambasadę Francji w Polsce oraz Stowarzyszenie Agence Universitaire de la Francophonie.

W ramach Akademii przewidziano zajęcia z języka francuskiego na poziomie A2 z lektorem z Francji, cykl warsztatów techniczno-naukowych oraz kulturowych, a także projekt grupowy związany tematycznie z regionem łódzkim realizowany w grupie międzynarodowej metodą Design Thinking.

Podczas inauguracji świeżo upieczeni adepci FAMI  przystrojeni w piękne niebieskie togi odebrali swoje indeksy.

Życzymy powodzenia!